Vrachtwagen-terroristen in Scandinavië

7 februari 2012 | 10:38

Vrachtwagen-terroristen in Scandinavië

Nederlandse chauffeurs moeten oppassen in Scandinavië.

De Telegraaf meldt dat chauffeurs en hun vrachtwagens het doelwit geworden zijn van ’truckterroristen’. In vooral Denemarken en Noorwegen is men de buitenlandse concurrentie zo zat dat enkele figuren het heft in eigen hand hebben genomen.

Het is de concurrentie van de Oostblokkers die de Scandinaviërs tot wanhoop drijft, maar ook Nederlandse chauffeurs zijn het slachtoffer geworden.

Aanhangers verloren
Inmiddels hebben vijf combinaties hun aanhanger rijdend verloren omdat de koppelingen gesaboteerd waren en zijn verschillende andere auto’s beschoten. Hierbij wordt op vooral op de banden gemikt. Chauffeurs hebben met de grootste moeite hun trucks veilig tot stilstand gebracht.

Chauffeurs die op Denemarken en Noorwegen rijden moeten zeer voorzichtig zijn. Na elke stop moeten ze de schotel of vangmuilkoppeling goed controleren en ook tijdens het rijden waakzaam zijn.

Branche-organisaties TLN en VERN hebben inmiddels alarm geslagen, evenals transportverzekeraar TVM en de transportcoöperatie NVO uit Groningen.

Truckstar Legends
Evenementen agenda
01 mei 2026
Truckshow Harderwijk 2026
01 mei 2026
T.S.K. 2026
08 mei 2026
Superdik 2026
17 mei 2026
Truckfestival-Westfriesland 2026
23 mei 2026
21e Tekno Event 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
Zie volledige agenda