16 augustus 2017 | 10:54

Oude dieseltrucks ‘schoon’ de stad in dankzij Proventia’s Noxbuster

Je oude truck retrofit ombouwen naar Euro 6? Het kan simpel met een nieuw uitlaatgas behandelsysteem van het Finse milieutechnologiebedrijf Proventia. Geschikt voor Euro 4 en Euro 5 vrachtwagens.

Het systeem met de welluidende naam Noxbuster-City maakt het mogelijk de uitlaatgassen van oudere trucks zo te filteren, dat ze aan de Euro 6 norm voldoen. Proventia behaalt de milieuwinst naar eigen zeggen onder meer door een zeer geavanceerde katalysatortechniek, in combinatie met verbeterde isolatie.

Zweden en VK

In Zweden heeft het systeem glansrijk alle tests doorstaan. Daar is het inmiddels toegestaan om, na montage van de Noxbuster-City, met oudere Euro 4 en Euro 5-trucks milieuzones binnen te rijden. De Noxbuster is inmiddels ook in het Verenigd Koninkrijk verkrijgbaar. Handig voor als je de milieuzone van Londen binnen moet met een oudere vrachtwagen.

Lees ook: Alleen nog maar met Euro 6 diesel welkom in Stuttgart.

Terug naar het Truckstar nieuwsoverzicht.

 

Stuur jouw foto in voor het Fotojaarboek 2025
Baankaart Profile Truckstar Festival 2025
Evenementen agenda
15 februari 2025
NAMAC 2025
15 maart 2025
Modelshow Europe 2025
16 maart 2025
29e DAF verzamelbeurs
29 maart 2025
Terberg 2025
02 mei 2025
T.S.K. 2025
04 mei 2025
Chauffeursdag De Peeltruckers
Zie volledige agenda