18 november 2015 | 10:50

Enorme boete Wetron inzet Roemenen

Wetron Weert heeft een boete van 250.000 euro opgelegd gekregen voor het inzetten van Roemeense chauffeurs.

Dat meldt de Limburgse nieuwszender 1Limburg vandaag. Wetron Weert zou de Arbeidstijdenwet hebben overtreden en de Wet arbeid vreemdelingen.

Papieren constructie

In 2013 en 2014 vielen inspecteurs van de ministeries van Sociale Zaken en Infrastructuur het bedrijf twee keer binnen voor inspecties. Dit naar aanleiding van klachten en weg-inspecties.

Men trof Roemeense chauffeurs aan die formeel in dienst waren van de Roemeense vestiging van Wetron. Deze constructie was volgens de inspecteurs echter een papieren constructie.

De gehele organisatie en planning werd geregeld in Weert. Ook alle kosten die het Roemeense vestiging maakten, werden vanuit Weert betaald. Bovendien ontbraken gegevens over de chauffeurs en de ritten-administratie.

Directeur: ‘boete onterecht’

Directeur Paul Maas van Wetron zegt tegen 1Limburg dat de boete onterecht is opgelegd en dat bezwaar is aangetekend.

Onlangs kwam ook Wemmers Tanktransport in het nieuws vanwege vergelijkbare aantijgingen.

Lees ook:

Wemmers onder vuur

Klik hier voor het nieuwsoverzicht

Truckstar Legends
Evenementen agenda
01 mei 2026
Truckshow Harderwijk 2026
01 mei 2026
T.S.K. 2026
08 mei 2026
Superdik 2026
17 mei 2026
Truckfestival-Westfriesland 2026
23 mei 2026
21e Tekno Event 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
Zie volledige agenda