Nieuwe software nodig voor Maut-kastje

29 augustus 2011 | 13:28

Eén tolkastje voor Duitsland en Oostenrijk

Begin september gaat Toll2Go van start, een samenwerking van de tolexploitanten van Duitsland en Oostenrijk.

Toll2Go maakt het voor wegvervoerders mogelijk in beide landen op dezelfde manier hun tol te betalen. De vervoerder moet dan alleen zijn deelname aan het project Toll2Go bij Asfinag aanmelden.

Verschillend
Toll Collect en Asfinag werken met verschillende systemen. In Duitsland wordt de ‘Maut’ met satellietcommunicatie geheven, in Oostenrijk door middel van microgolftechniek. Er is nieuwe software ontwikkeld om beide systemen op elkaar te laten aansluiten. De mogelijkheid om ook met microgolven te werken was al in het kastje ingebouwd. Een gevolg hiervan is dat het Oostenrijkse cabinekastje, de Go-Box, straks niet meer nodig is.

Richtlijn
Al in 2004 vaardigde de Europese Commissie een richtlijn uit die voorziet in harmonisatie van tolheffingssystemen in de Unie. In het beste geval zou het wegvervoer in alle landen waar tol wordt geheven met één voertuigapparaat uit de voeten moeten kunnen. Toll2Go is een eerste stap in die richting.

Profile Truckstar Festival
Evenementen agenda
26 juli 2025
Profile Truckstar Festival 2025
01 augustus 2025
Truckfest Goudswaard 2025
01 augustus 2025
Truckshow Diepenheim 2025
08 augustus 2025
Truckshow Rossum 2025
16 augustus 2025
Truckshow Liessel 2025
29 augustus 2025
Truckshow Molenlanden 2025
Zie volledige agenda