Duitse LZV-proef nog niet begonnen

15 augustus 2011 | 11:30

Duitse LZV-proef nog niet begonnen

De Duitse LZV-proef is nog altijd niet begonnen.

Er is zelfs nog geen startdatum bekend gemaakt voor de proef die nog dit jaar zou moeten beginnen. Het verkeersministerie in Berlijn zegt dat de zeven deelnemende deelstaten op dit moment nog bezig zijn de voorgestelde routes te onderzoeken op LZV-geschiktheid. Transportbedrijven konden deze routes opgeven.

Als die onderzoeken zijn afgerond kunnen ontheffingen worden verleend en kan men van start met de Lang-LKW, zo meldt TLN.

Tegenwerking
Vergeleken met de Nederlandse en Deense LZV-proeven, kampt de Duitse proef met veel tegenwerking en tegenslag, vooral vanuit de politiek-linkse hoek en de milieubeweging. Van de zestien deelstaten doen er uiteindelijk slechts zeven mee. Deelstaten met een linkse regering, zoals het voor Nederland belangrijke Nordrhein-Westfalen, doen niet mee met de proef.

Veertig ton

Een andere gemiste kans van de Duitse proef met Lang-LKW’s is het totaalgewicht. Dat blijft op veertig ton steken, of 44 ton als het om intermodaal transport gaat. Dat maakt de LZV in Duitsland alleen geschikt voor lichte producten. In Finland, Zweden, Denemarken, Noorwegen en Nederland rijden LZV’s met zestig ton.

Festivalmodel 2025
Profile Truckstar Festival
Evenementen agenda
21 juni 2025
Westfriese Scania 143 truck tour 2025
27 juni 2025
Truckshow Veenendaal 2025
12 juli 2025
Truck Aid Meeting Landgraaf 2025
26 juli 2025
Profile Truckstar Festival 2025
01 augustus 2025
Truckfest Goudswaard 2025
01 augustus 2025
Truckshow Diepenheim 2025
Zie volledige agenda