Kaas brandt dagen in Noorse tunnel

23 januari 2013 | 10:33

Kaas brandt dagen in Noorse tunnel

Een opmerkelijk bericht uit Noorwegen, tonnen gekarameliseerde bruine kaas hebben dagenlang in een tunnel gebrand.

De kaas – brunost – is een delicatesse in Scandinavië en vloog in brand terwijl de truck waarin de 27 ton kaas vervoerd werd, door een tunnel reed.

Het gebeurde op donderdagavond. De kaas in de aanhanger van de combinatie vatte vlam, waarschijnlijk omdat een wiellager warmgelopen was, zo vermoedt althans de Noorse chauffeur.

Afgekoppeld in de tunnel
Het lukte hem om de aanhanger af te koppelen en met de motorwagen de tunnel uit te rijden. De aanhanger stond zo’n 150 meter voor het einde van de tunnel.

Niemand raakte gewond. Maar de kaas brandde vijf dagen lang. “De hoge concentraties vet en en suiker laten de kaas branden alsof het benzine is, mits de temperatuur hoog genoeg is”, zo verklaarde een woordvoerder van de Noorse politie. Verder kwamen er giftige gassen vrij en die bemoeilijkten de bluswerkzaamheden voor de brandweer.

De tunnel is door de brand flink beschadigd en zal nog twee tot drie weken gesloten blijven. De tunnel is 3.606 meter lang en werd in 1992 geopend.

Bron: NRK

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda