Ook Mercedes cruist met GPS

11 mei 2012 | 09:14

Ook Mercedes cruist met GPS

Predictive Powertrain Control zorgt voor maximaal drie procent brandstofbesparing.

Scania kwam er al eerder mee, en nu volgt ook Mercedes met een intelligent GPS-gestuurd cruisecontrolsysteem.

Predictive Powertrain Control ‘leest’ de weg door middel van GPS-gegevens en kan daardoor tot 3 kilometer vooruit kijken. Kom je een heuvel tegen, dan schakelt het systeem op een eerder moment terug dan een ‘normale’ automaat.  Nader je een afdaling, dan doet het systeem het tegenovergestelde en schakelt terug nog vóór het toerental oploopt.

Mercedes claimt met hiermee een brandstofbesparing van maximaal 3 procent te realiseren.

Het systeem herkent alle autosnelwegen in West-Europa en de belangrijkste binnendoorroutes.

Predictive Powertrain Control (PPC) is vanaf medio augustus leverbaar tegen een meerprijs van circa 1700 euro op alle Actros modellen.

Truckstar collega’s Iep van der Meer en Peter Zadelaar testen deze week voor het eerst met een Scania uitgerust met het GPS-systeem Active Prediction.

Daarover lees je binnenkort alles in Truckstar Magazine!

 

 

 

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda