Rijverboden in Italië

1 februari 2012 | 13:44

Rijverboden in Italië

Opnieuw wordt het vrachtverkeer in Italië gehinderd. Vanwege de harde wind hebben de Italiaanse autoriteiten een aantal rijverboden voor vrachtwagens ingesteld.

Op de A12 is een wegvak afgesloten voor trucks tussen het knooppunt met de A7 en Sestri Levante. Er geldt eveneens een rijverbod op de A14 tussen Giulianova en San Benedetto del Tronto, en op de A26 tussen Voltri en Masone.

Verder sneeuwt het in grote delen van Italië en zijn er daarom lokaal enkele wegen dicht en gelden er lokaal meer rijverboden voor trucks. De sneeuwval zorgt daarnaast voor vertragingen en dat geldt ook voor de harde wind. Kijk voor real-time informatie op: Autostrade per l’Italia. Het sneeuwt tevens in de Franse Alpen, dus ook daar kunnen vertragingen verwacht worden. 

Verlaging toltarieven
Overigens lijken de stakingen en wegblokkades van chauffeurs een week geleden een zeker succes gesorteerd te hebben. De Italiaanse regering heeft laten weten de toltarieven met 170 miljoen euro te verlagen, om transportbedrijven te ontzien. De chauffeurs staakten ook tegen de hoge dieselprijs.

Foto: ANP

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda