lage NextGen Torpedo

24 mei 2026 | 12:00

Primeur voor Bas Dijkstra, eerste lage NextGen Torpedo

De eerste nieuwe Scania Torpedo met lage cabine is verkocht aan een Nederlands transportbedrijf. De primeur gaat naar BD Logistics uit Haaksbergen, het bedrijf van Bas Dijkstra.

Volgens de Deense truckspecialist Hej Trucks gaat het om de allereerste Torpedo met de compleet lage CR20L-cabine. De truck stond onlangs op Truckshow Superdik in Nederland en trok flink de aandacht. Volgens de verkoper werden beelden van de truck meer dan 400.000 keer bekeken op sociale media. Opvallend is dat de truck binnen veertien dagen verkocht werd, nog voordat hij officieel online stond.

De truck zelf is allesbehalve standaard. Het gaat om een zwarte Scania Torpedo 770S V8 met de lage CR20L-cabine. De truck is voorzien van rode accenten, veel chroomwerk en dubbele verticale uitlaten achter de cabine. Ook zijn er extra verstralers, aangepaste sideskirts en diverse custom details aangebracht.

De opbouw en afwerking zijn verzorgd door het Deense Tuft Custom Trucks, een bekende naam als het gaat om exclusieve Scania-projecten. In het interieur tekende Buffl Truckstyling voor de afwerking. De cabine is voorzien van een volledig op maat gemaakt interieur met doorgestikte bekleding, luxe afwerking en rode sfeerverlichting. Ook de slaapruimte is volledig aangepakt.

Voor BD Logistics betekent de aankoop opnieuw een opvallende uitbreiding van het wagenpark. Het bedrijf uit Haaksbergen werd in 2019 opgericht door Bas Dijkstra en beschikt momenteel over meerdere opvallende Scania’s. De trucks van BD Logistics staan bekend om hun verzorgde uitstraling en maken tegelijkertijd veel kilometers. Wanneer de nieuwe Scania precies de weg op gaat, is nog niet bekend.

Foto’s: Hej Trucks

Truckstar Legends
Evenementen agenda
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
06 juni 2026
Truckrun Krimpenerwaard 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
13 juni 2026
Truckshow Ciney 2026
13 juni 2026
NAMAC 2026
Zie volledige agenda