6 augustus 2014 | 08:43

Velsertunnel erg onveilig

Tunnel volgens geheim rapport erg onveilig door achterstallig onderhoud

Dat schrijft onder andere het Noordhollands Dagblad. De krant meldt in het bezit te zijn van een geheim inspectierapport waaruit blijkt dat de Velsertunnel in het geheel niet voldoet aan de eisen van de Tunnelwet. 

Door jarenlange verwaarlozing zou de kans op ongelukken extra groot zijn. In de tunnel zijn volgens het rapport tientallen systemen die al jaren geleden vervangen hadden moeten zijn, meldt de krant. Zo troffen inspecteurs nooddeuren in de tunnel, die alleen met geweld te openen zijn. 

Rijkswaterstaat: wel veilig

Tunnelmanager Ron van den Ende van Rijkswaterstaat meldt aan de krant dat de Velsertunnel wel veilig is en dat het rapport een momentopname is. 

Renovatie

Al eerder meldde Truckstar dat de Velsertunnel vanaf het voorjaar van 2016 negen maanden dicht gaat voor onderhoud. Dit renovatieproject moet er onder andere voor zorgen dat de doorrijhoogte van de tunnel verruimd wordt. Geen overbodige luxe: de Velsertunnel staat bekend om de vele incidenten met te hoge vrachtwagens. 

Bron: Noordhollands Dagblad

Klik hier voor het nieuwsoverzicht

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda