De levering van een Scania 590 S V8 is de kroon op het werk bij het 20-jarige jubileum van Transport Vermeir. Met een bestelling van nog eens twee Scania’s breidt het in ADR-transport gespecialiseerde bedrijf uit Hamme zijn wagenpark volgend jaar verder uit.
Twintig jaar na de oprichting in 2006 is Transport Vermeir gegroeid, maar de familiale spirit is behouden gebleven. Ter ere van het twintigjarig jubileum bestelde het bedrijf een Scania 590 S V8. “Als relatief kleine speler, met een vloot van twaalf trekkers, maken we het verschil met onze service. Onze chauffeurs zijn daarin een belangrijk onderdeel. We proberen ze dus goed te ‘soigneren’. Chauffeurs die al wat langer bij ons zijn, mogen daarom zelf hun vrachtwagen kiezen. Ik hoef je niet te vertellen dat Scania populair is. En ik ben zelf ook onder de indruk van de modellen van het merk”, zegt eigenaar Benny Vermeir, die zelf met een Scania 730 S V8 rijdt.
Lees ook: Limi Trans als eerste op pad met Scania King’s Blue Limited Edition
Transport en distributie
Transport Vermeir begon met het vervoer van zeecontainers, iets wat Benny Vermeir nog altijd doet. De activiteiten zijn sindsdien uitgebreid. “We zijn vooral actief in ADR-transporten met tank- en boxcontainers. Daarnaast verzorgen we met bakwagens de distributie naar onder andere doe-het-zelfzaken”, zegt Benny Vermeir.
ADR-transporten bieden Transport Vermeir volgens de eigenaar een concurrentievoordeel. “In de Antwerpse haven zijn de chemie en petrochemie nog altijd belangrijke sectoren, en dat vormt voor een deel de basis van ons succes. Grote, ook internationale transporteurs nemen steeds meer werk over, maar onze goede reputatie en uitstekende chauffeurs, die de lokale taal en gebruiken kennen, scheppen een vertrouwensband die voor chemische bedrijven belangrijk is. De meeste van onze chauffeurs zijn al lang in dienst. Als ze hier eenmaal beginnen, gaan ze over het algemeen niet meer weg”, aldus Vermeir.
Nog meer Scania op komst
Voor de nieuwe Scania’s koos Benny Vermeir voor een Scania Services 360 Plus-onderhouds- en reparatiecontract. “Op die manier zijn onze vrachtwagens steeds in topconditie. Dat is noodzakelijk om de veiligheid en dienstverlening aan onze klanten te garanderen. Het is een investering, maar wel een die zijn geld waard is. Hetzelfde geldt voor Scania: het zijn geen goedkope vrachtwagens, maar je krijgt veel waar voor je geld en een hoge restwaarde. Bovendien helpt het om gepassioneerde chauffeurs aan te trekken en te behouden, zeker als het om Scania V8-modellen gaat.”
Benny Vermeir begon in 2006 met één trekker. Twintig jaar later bestaat het wagenpark uit twaalf trekkers. “Ongeveer een derde daarvan is een Scania, maar dat worden er meer. Ik heb nog eens twee Scania 590 S V8’s besteld, die begin volgend jaar geleverd worden”, zegt Benny Vermeir.
Jubileumviering
Transport Vermeir viert in oktober zijn twintigjarig bestaan. Daarvoor staat een groot feest gepland. “Er komen zo’n 150 genodigden, met de chauffeurs en klanten als hoofdgasten natuurlijk. Het is een manier om hen te bedanken, het familiegevoel te versterken en de banden aan te halen. We doen dat om de vijf jaar en telkens is het een groot succes. Het zal dan ook niet de laatste keer zijn. Scania blijft deel uitmaken van de weg waaraan we verder timmeren”, besluit Benny Vermeir.


