Renault

4 juni 2026 | 17:24

Renault claimt 4 procent minder verbruik met nieuwe motor

Renault Trucks komt met een nieuwe aandrijflijn voor de T, T High, C en K. Volgens de fabrikant zorgt die voor een brandstofbesparing en lagere CO₂-uitstoot tot 4 procent ten opzichte van de huidige generatie.

De nieuwe techniek verschijnt op modeljaar 2027 en is ook geschikt voor HVO en B100. Centraal staat de nieuwe 13-liter DE13 R-motor, leverbaar tot 540 pk en 2.800 Nm koppel. Renault Trucks heeft onder meer de inspuiting aangepast en de maximale cilinderdruk verhoogd naar 250 bar. Ook is de motor standaard voorzien van Optibrake+, een sterkere motorrem.

De motor wordt gekoppeld aan een vernieuwde Optidriver-transmissie. Volgens Renault Trucks schakelt die tot 20 procent sneller dan de huidige versie. Daarnaast zet de fabrikant in op voorspellende systemen zoals Optivision+, waarbij de truck op basis van topografie en verkeersinformatie automatisch snelheid en schakelmomenten aanpast. Ook kan de motor tijdens uitrollen tijdelijk uitschakelen om brandstof te besparen.

Meer comfort

Renault Trucks benadrukt dat de besparing afhankelijk is van de inzet van de truck. Volgens de fabrikant kan het verbruik en de CO₂-uitstoot tot 4 procent lager uitvallen dan bij de huidige generatie. Voor transporteurs die maximaal op verbruik willen sturen komt er ook een Smart Racer-uitvoering, met onder meer aangepaste aerodynamica, lage rolweerstandbanden en voorspellende aandrijflijnbesturing.

Ook aan comfort is gewerkt. Volgens Renault Trucks moet de aandrijflijn stiller en soepeler zijn dan voorheen. De DE13 R voldoet aan de strengere NNR3-geluidsnorm.

Truckstar Legends
Evenementen agenda
06 juni 2026
Truckrun Krimpenerwaard 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
13 juni 2026
Truckshow Ciney 2026
13 juni 2026
NAMAC 2026
26 juni 2026
Truckshow Veenendaal 2026
Zie volledige agenda