25 juni 2025 | 12:25

Zwitserse zakmes-Scania 460R XT

De firma Wijckmans uit het Belgische Ham heeft een nieuwe Scania 460R XT in gebruik genomen. De truck is uitgerust met de Super-aandrijflijn, het digitale Smart Dash-dashboard en een luchtgeveerde vooras. Verder is hij opgebouwd met een 6,20 meter lange kiepbak en een Palfinger 24.001 SLD5-autolaadkraan.

Scania-dealer Buga uit Westerlo heeft de truck geleverd. Firma Clijsters uit Dilsen monteerde de laadkraan en de op maat gemaakte laadbak met Kinnegrip-sluitingen. Dankzij nauwe samenwerking tussen Clijsters en chauffeur Wim Smets is de beschikbare ruimte optimaal benut voor bergruimte en ergonomie.

Lees ook: Scania Super trio voor Bosch Hedel

De Scania wordt ingezet voor het leveren van bouwmaterialen, los of op pallet, en voor kraanwerk. Veel variatie dus, en daarom moest het een echte alleskunner worden. “Ik heb ondertussen 15 jaar ervaring in deze job dus ik weet perfect wat ik nodig heb en waar wat moet zitten om de verschillende uitdagingen tot een goed einde te kunnen brengen.” aldus Wim.

Met 8 werklampen, 6 LED-flitsers, 2 dubbelbranders en pablo’s is er genoeg licht. De echte blikvangers zijn de 2 Strands LED-bars. “Een beetje extra licht kan nooit kwaad,” lacht Wim. “Het is nog maar mijn tweede nieuwe vrachtwagen in 22 jaar. Ik heb 13 jaar met de vorige gereden, dus deze investering is het waard.” Besluit de trotse chauffeur.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda