4 december 2019 | 12:33

Twee keer 8×8 Scania’s G500 voor JC Dekker

JC Dekker uit Goes heeft onlangs twee nieuwe Scania’s G500 8×8 aan het wagenpark toegevoegd. De trucks zijn volop actief bij de aanleg van de nieuwe zeesluis in Terneuzen.

“Beide Scania’s maken elk zo’n 14 ritten per dag tussen de site van de nieuwe zeesluis en het depot en reken maar dat we elke rit maximaal geladen zijn. De trucks hebben allebei een vaste chauffeur en dat zijn echte Scaniamannen. De voertuigen presteren ook uitstekend. Met name onderin hebben ze veel power en dat is voor een zandrijder, die ook regelmatig offroad gaat, heel lekker,” vertelt Jan Kees Dekker. En hij kan het weten want hij heeft in het bedrijf al zo’n beetje alle disciplines doorlopen en moet zelf ook nog regelmatig aan de bak.

Scania

Eerste Scania
Hun eerste Scania was een 4×4 en daarmee kon men destijds door de Westerscheldetunnel rijden in plaats van, zoals voorheen, met een tractor en dieplader via de veerboot. “Onze eerste Scania 8×8 kwam in 2009 in het wagenpark. Dat was een Zweedse demo die op het Scania DemoCenter dienst had gedaan. In de eerste periode heb ik daar zelf nog op gereden, maar later heb ik hem aan een chauffeur overgedragen. Aan die truck heb ik veel plezier beleefd.”

De beide Scania’s zijn opgebouwd met een Ruizeveld kipperbak. De voorwielaandrijving van de trucks is uitschakelbaar en de volgorde van de sperren zijn naar wens van de klant te configureren. Het 8×8 chassis komt compleet af-fabriek van de band en is volledig voorbereid, inclusief verlengde innerliner, voor de carrosseriebouwer.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda