Staking legt België lam

30 januari 2012 | 11:09

Staking legt België lam

Het transport en openbare leven in België liggen grotendeels stil door een 24-uursstaking.

De staking begon op maandag 30 januari om middernacht en duurt tot zes uur dinsdagmorgen. Ook in de haven van Antwerpen wordt gestaakt. Alle grote containerterminals liggen stil. Onder meer op de MSC Home Terminal, de terminals van DP World op Linker en Rechteroever en Nova Hessenatie wordt gestaakt, zo meldt Nieuwsblad Transport.

Bereikbaar
Op enkele plekken zijn blokkades opgeworpen, zoals ronde de Scheldelaan in Antwerpen. De sfeer zou daar echter rustig zijn. De meeste bedrijfsterreinen in België zijn verder redelijk goed bereikbaar omdat stakers zich lijken te houden aan een oproep om geen toegangswegen te blokkeren. 

Ook de verwachte verkeerschaos in de ochtendspits bleef uit. Om half acht stond er slechts vijftien kilometer file tegen zo’n 170 kilometer op een gemiddelde maandagmorgen. Veel Belgen hebben niet de moeite genomen om naar het werk te gaan en hebben een dag vrij genomen.

Overigens wordt er ook volop gestaakt in de havens van Gent, Oostende en Zeebrugge. De stakers zijn het niet eens met de bezuinigingsmaatregelen die België moet doorvoeren om de financiën op orde te krijgen.

Foto: Stakers staan bij de ingang van de vestiging van Bayer in het Antwerpse havengebied. (ANP)

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda