Scania Frankrijk heeft een bijzonder project onthuld: de Scania Vampire, een volledig nieuw ontwikkeld 4×4-voertuig voor het Franse leger. De Vampire is ontworpen door Scania Public and Defense, in samenwerking met het Zweedse ontwikkelcentrum van Scania.
Het voertuig speelt in op de groeiende behoefte aan lichte, wendbare en goed beschermde militaire voertuigen voor moderne inzetomgevingen.
De Vampire is licht, compact, luchttransporteerbaar en biedt plaats aan vier soldaten. Het voertuig is bovendien compatibel met het PAMELA-platform – een mobiel lanceersysteem voor de Mistral-3-luchtafweerraket. Daarmee kan de Vampire worden ingezet als mobiel luchtafweerplatform voor het bestrijden van drones en laagvliegende vliegtuigen, maar ook als multifunctionele transporttruck in uiteenlopende tactische scenario’s.
Lees ook: Defensie bestelt 785 militaire trucks bij Iveco Defence Vehicles
Het voertuig is ontwikkeld om aan de specifieke eisen van het Franse leger te voldoen: robuust, onderhoudsvriendelijk en geschikt voor operaties in uiteenlopende terreinen, van woestijn tot bergachtig gebied. De serieproductie zal plaatsvinden bij Scania Production Angers, waar vanaf de zomer van 2026 de eerste 50 voertuigen van de band rollen.
