CBS: Polen nemen transport over

16 januari 2018 | 10:16

Poolse chauffeurs vrezen diefstal, overvallen en aanslagen

Bijna een derde van de Poolse vrachtwagenchauffeurs voelt zich onveilig tijdens het werk. Even zo veel Poolse chauffeurs hebben standaard een ‘wapen’ aan boord ter zelfverdediging.

Dat is de opmerkelijke uitkomst van een onderzoek onder Poolse vrachtwagenchauffeurs. Poolse politie en justitie staan oogluikend toe dat chauffeurs ter zelfverdediging attributen in de cabine hebben, zoals pepperspray, honkbalknuppel of tazer, een apparaat dat tijdelijke verlamming bij de belager veroorzaakt. Daar wordt dus op vrij grote schaal gebruik van gemaakt.

Systemen

Poolse chauffeurs vrezen vooral ladingsdiefstal, overvallen en terroristische aanslagen, zo komt uit het onderzoek naar voren. Verder blijkt dat chauffeurs graag over navigatiesystemen zouden beschikken die waarschuwen voor gevaarlijke routes en tegelijkertijd alternatieve veilige wegen aangeven. Tweederde van de ondervraagde Poolse chauffeurs beschikt reeds over een systeem, dat de thuisbasis waarschuwt zodra het contact tussen chauffeur en transportonderneming is verbroken. Het gevoel van onveiligheid bij Poolse chauffeurs komt niet helemaal uit de lucht vallen: het aantal ladingdiefstallen stijgt er nog jaarlijks.

Terug naar het Truckstar nieuwsoverzicht.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda