DAF-fabriek in Brazilië

8 september 2011 | 13:21

DAF-fabriek in Brazilië

DAF-moederbedrijf PACCAR heeft bekend gemaakt op welke locatie in Brazilië haar nieuw te bouwen DAF-fabriek zal verrijzen.

De fabriek zal in 2013 in gebruik genomen worden en komt in de stad Ponta Grossa in de deelstaat Paraná, in het zuiden van het enorme land.

Dichtbij grote markten
Dit is relatief dichtbij de grote steden São Paulo en Rio de Janeiro. Maar het is ook in de buurt van een andere belangrijke afzetmarkt: Argentinië. De fabriek komt ook dichtbij een belangrijke haven te liggen, en PACCAR denkt in de regio genoeg geschoolde arbeidskrachten te kunnen aantrekken.

In de fabriek, die 31.000 vierkante meter groot wordt, zal de volledige modellen-range van DAF worden gebouwd.

Zuid-Amerika, en Brazilië in het bijzonder, is een belangrijke markt voor Europese truckbouwers. Bovendien stortte de truckmarkt hier niet in tijdens de crisis en is de verwachting dat de truckverkopen de komende jaren flink zullen stijgen.

Een eigen truckfabriek in de regio is voor DAF cruciaal om goed te kunnen concurreren met merken als MAN, Scania, Volkswagen en Volvo.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda