28 september 2017 | 12:38

Chauffeursacties in Frankrijk ebben langzaam weg

Voor de vierde dag op rij hebben Franse vrachtwagenchauffeurs op verschillende locaties in Frankrijk onder andere distributiecentra en raffinaderijen geblokkeerd. Het aantal acties is volgens Franse media echter langzaam maar zeker aan het afnemen.

De Franse politie is de afgelopen dagen harder opgetreden tegen de blokkades, wat de afnemende actiebereidheid onder chauffeurs goeddeels verklaart.

Vertragingen

Nederlandse chauffeurs die naar Frankrijk rijden moeten deze week nog altijd rekening houden met vertragingen. Het door transportvakbonden georkestreerde protest richt zich tegen de hervormingen op de arbeidsmarkt van de regering-Macron. Het ontslagrecht wordt in de herziene arbeidswet versoepeld, maar tegelijkertijd kan nieuw personeel eenvoudiger worden aangenomen. De pensioenleeftijd gaat daarbij omhoog.

Franse chauffeurs vrezen echter sociale dumping en zien een eventuele dertiende maand in rook opgaan.

Lees ook: Blokkades in Frankrijk bij protesten tegen nieuwe arbeidswet Macron.

Terug naar het Truckstar nieuwsoverzicht.

 

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda