CDA heeft buik vol van digitacho

8 november 2011 | 09:40

CDA heeft buik vol van digitacho

Het CDA in de Tweede Kamer lijkt haar buik vol te hebben van al het gedoe rond de digitale tachograaf.

De druppel moet het nieuws van begin november zijn geweest, dat er nog altijd veel gerommeld wordt, samen met een onlangs verschenen jaarverslag van de IVW over 2008.

CDA-Kamerlid van Heugten denkt dat het tijd is voor een heel nieuw systeem. De digitale tachograaf werd door de EU verplicht gesteld in 2006, maar “was destijds al een redelijke verouderd concept”, zo zegt van Heugten in het Reformatorisch Dagblad.

Ook SP-voorman Roemer wil sprak zich uit. Hij wil dat er overleg komt met de transportsector voor een oplossing. De vraag is echter of wij als Nederland het machtige Brussel aankunnen, in de strijd voor een beter systeem.

Bovendien ligt de oorzaak van het gesjoemel grotendeels bij de handhaving van de rijtijdenwet in Zuid-Europa. België, Frankrijk, Italië en Spanje maken grof misbruik van de rijtijdenwet door absurde boetes te geven voor kleine vergrijpen, die vaak weken eerder gebeurd zijn.

Foto: De digitale tachograaf is sinds de invoering een bron van ergernis.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda