C-rijbewijs 3 dagen na 18e verjaardag

15 maart 2012 | 17:11

C-rijbewijs 3 dagen na 18e verjaardag

De 18-jarige Marcel Postma uit Franeker heeft op 15 maart zijn rijbewijs C gehaald en is daarmee – drie dagen na zijn verjaardag – de jongste vrachtautochauffeur van Nederland.

Marcel volgt een leren-werken-traject bij opleider VTL en kreeg de mogelijkheid om versneld te starten met lessen en het halen van zijn rijbewijzen.

Initiatief overheid en TLN
Dat werkt zo: Via 2toDrive, een initiatief van de overheid en branche-organisatie TLN, kunnen studenten al vanaf hun zestiende jaar het theoriecertificaat van het rijbewijs B halen. Dit certificaat is anderhalf jaar geldig. Jongeren die 16,5 zijn, mogen dan alvast beginnen met rijlessen voor het rijbewijs B. Vanaf hun zeventiende jaar kunnen zij het praktijkexamen B doen.

Direct daarna mogen ze aan de rijopleiding C beginnen en tot hun achttiende jaar onder begeleiding van een coach een personenauto besturen. Zodra ze achttien jaar zijn mogen ze zelfstandig autorijden en gelijk het rijbewijs C halen, en dat heeft Marcel met succes gedaan.

Foto: Marcel Postma (rechts) samen met opleidingsadviseur van VTL Jelle Postma.

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda